Home / Я - психолог / Як батько може показати на власному прикладі модель сімейних стосунків
Як батько може показати на власному прикладі модель сімейних стосунків

Як батько може показати на власному прикладі модель сімейних стосунків

Всім відомо, що діти дізнаються про те, як чоловіки повинні поводити себе в стосунках, спостерігаючи за своїми батьками. І переважно, модель  поведінки батьків відображається в родинах їхніх дітей. Не має значення, що ми розповідаємо своїм чадам про відносини у родині… вони спостерігають за нами - і роблять так само. Відомо також, що батько для дітей  – голова у всьому (якою б не була «шия» і куди б вона не крутила).

Ми дамо кілька підказок Вам, чоловіки. Щоб Ваша донька, спостерігаючи за батьком,  будувала свої сімейні стосунки здоровими, а син – поважав жінку, яку кохає.

Children see – children do…

- Повага до мами: у дітей зростає рівень самоповаги, якщо батько і мати цінують та поважають один одного.

- Прийняття (дивитись на речі чужими очима): показуйте дітям важливість  бачення людей, яких вони люблять, навіть коли вони не згодні з ними.

- Співпраця: демонструйте дітям як приймати рішення разом, спільно вирішувати питання чи досягати мети. Наприклад, коли йдеться про прибирання в домі (разом і добровільно!).

- Переговори: показуйте своїм дітям, як ви долаєте шляхи до вирішення проблем, та як поважаєте точку зору один одного.

- Співчуття: це реакція на відчуття мами, дискомфорт чи неспокій. Потрібно виявляти співчуття, участь і готовність допомогти. Батько повинен визнавати, що мама відрізняється темпераментом, переконаннями та уподобаннями. Сини (головне це стосується їх) в майбутньому розумітимуть краще - свою дружину.

- Добра воля: якщо ви навчите дітей позитивно відноситись до людей, яких вони люблять – це значно підвищить їх шанси в тому, що вони матимуть хороші стосунки в майбутній сім’ї.

- Піклування: покажіть дітям, що піклування один про одного – це завжди хороші інвестиції у сімейні стосунки.

- Захист: завжди, коли кохаєш – піклуйся, захищай і поважай!
Кілька простих правил, що, можливо, покращать стосунки у вашій родині, та стануть добрим щоденним прикладом для ваших нащадків.

Оксана, 37 років

Мої батьки  - мої найперші друзі. Ще з шкільних років вони разом. Атмосфера дружби мами і тата, першого і єдиного кохання, довіри, взаєморозуміння – цілком перенеслась до моєї родини. Ми з чоловіком вже 17 років разом, і Він – мій найкращий друг.  Мої діти, щодня спостерігають за поведінкою свого татка – він хороший батько і добрий приклад на майбутнє…

Олена, 33 роки

Мій батько з мамою завжди мали рівні, партнерські відносини. Тато для мене був і є ідеалом, завжди мене балував, ніколи не говорив, що те, що я хочу неможливо, а навпаки, заставляв вірити, що все збудеться. Завжди говорив, що я дуже красива, і я йому вірила. Мої батьки дуже любили один одного, вони вранці познайомились, цілий день гуляли, а ввечері того ж дня тато запропонував мамі одружитись, і мама погодилась. Ось така у них романтична історія знайомства. Такий дух романтики присутній і в моїй родині.
В чоловіка -  схожа сім'я, тато в дитинстві з ним проводив дуже багато часу, і Тарас тепер нашим дітям приділяє багато уваги, любить з ними бавитись .

Джерело: mamamiya.com.ua

Scroll To Top