Home / Відео / Документальний фільм таємниці кохання
Документальний фільм таємниці кохання

Документальний фільм таємниці кохання


Любов рухає нами і визначає нашу долю. Вона стихійна, нелогічна і нематеріальна. Наука, що вивчає природу цього почуття, виявила фантастичні зміни, що відбуваються з закоханими: любов пригнічує зони мозку, що відповідають за відчуття страху, негативні емоції, критику і впливає на ті зони, які відповідають за базові потреби людини, а також на зони, що відповідають за функцію отримання задоволення.

Несподівані припущення про природу любові висловлюють антропологи, біохіміки, філософи, богослови. Однак усі вони визнають, що за почуттями, які здатні відчувати одне до одного Чоловік і Жінка, швидше за все стоїть щось більше. І незбагненне.

З початку часів на Землі прожили своє життя 100 000 000 000 людецй і всі вони любили. Зараз на Землі живуть 6 мільярдів 700 мільйонів чоловік і всі вони вже люблять, або їм це ще належить. Люди живуть заради кохання, співають заради кохання, пишуть про любов і вбивають через любов. Вони не знають толком, що таке любов, але завжди дізнаються її, коли вона до них приходить. Це таємниця, яка, можливо, ніколи не вийде з розряду найбільших таємниць людства. Таких, як народження, смерть або Бог.

Всі, хто закохується, закохуються однаково. Розумний і дурний, молодий і старий, буржуа і художник. Брехня, відданість, ревнощі, захват, зрада - ніхто не знає, якою буде наша історія кохання і як вона закінчиться. Але всі знають, що коли вона є, інше відходить на другий план - час, гроші, репутація, зобов'язання.

Медики стверджують, що любов - різновид компульсивного адиктивного розладу психіки. Такого розладу, який нас притягає до предмета любові. Це те саме що наркоманія і дуже схоже на кокаїнову залежність.

Філософи кажуть, що це особливий стан душі і розуму, яке ви не в силах зрозуміти до тих пір, поки самі не закохаєтесь. А Карл Густав Юнг записав: "Це не божевілля. Чи доречно взагалі тут слово" розум "? Це і світло, і пітьма, і кінця краю яким ніколи не буде. І нікому не уникнути цієї таємничої сили". Платон говорив, що любов "не від світу цього, вона нетутешній квітка. Любити значить торкатися до таємниці, але доторкнутися до неї не значить осягнути її".

Біологи захоплюються любов'ю, як блискучою вивертом еволюції. У закоханих активізується та зона головного мозку, яка відповідає за самі базові потреби. При цьому закоханий повністю фокусується на предметі своєї пристрасті, не помічаючи нічого навколо. Він готовий розірвати родинні стосунки і розлучитися з друзями, якщо це є перешкодою для його любові. Він легко змінює громадянство, соціальний статус, погляди на життя, переконання. Подібне світосприйняття називають обмеженістю. Іншими словами, закоханий дурнішає. Але біологи вважають, що це найбільш енергоощадний спосіб збереження роду.

Практичні американці досліджують мозок закоханих людей і тих, хто розлучився з любов'ю, відзначаючи в тих і інших серйозні зміни в головному мозку. У добровольцях для участі в дослідженнях недоліку немає. Люди, які зіткнулися з любов'ю, хочуть зрозуміти про неї хоч що-небудь, адже обрушилися на них почуття не піддаються контролю. Вчені виділили три основні форми любові: сексуальний потяг, романтична любов і прихильність. Але саме про романтичне кохання століттями захоплено говорить світ вустами письменників і поетів, саме їй присвячені незліченні шедеври музики та образотворчого мистецтва.

І саме з нею так важко розлучатися. Ті ж лабораторні дослідження показують, що 100 відсотків позбулися любові людей відчувають сильну, майже нестерпний біль. Але якщо деякі здатні долати цей стан за порівняно короткий час, то інші мучаться роками, десятиліттями, а то і до кінця життя.

І все ж більшість з нас воліють краще розлучитися з любов'ю, ніж не пізнати її зовсім.

У фільмі беруть участь: Кирило (Патріарх Московський і Всієї Русі), Емір Кустуріца (кінорежисер, Сербія), Хелен Фішер (антрополог, професор університету Рутберг, США), Андреас Бартельс (доктор біології, науковий співробітник Інституту Макса Планка, Німеччина), Мішель Онфре (письменник, філософ, Франція), Дмитро Співак (доктор філологічних наук, провідний науковий співробітник Інституту мозку людини РАН, Росія), Девід Льюіс (доктор психології, письменник, Великобританія), Люсі Браун (доктор медицини, професор медичного коледжу ім.Альберта Ейнштейна , США), Артур Арон (психолог, професор соціології Державного університету Нью-Йорка, США), Айсин Джулія Хенг Ан (спадкоємець імператорського прізвища, майстер каліграфії, Китай), Костянтин Коротков (доктор технічних наук, професор Санкт-Петербурзького Державного університету інформаційних технологій , механіки та оптики, Росія), Брюс Ліптон (доктор медицини, професор, США), Адін Штейнзальц (доктор богослов'я, філософ, Ізраїль), Отець Георгій Рябих (ієрей, Росія), Га Дао Жанг (настоятель даоського монастиря, Китай), Ларрі Доссі (доктор медицини, професор Гарвардського університету, США) та ін

Відповіді авторів документальних проектів "Таємниці кохання" і "Таємниці смерті"

Нагороди:

ТЕФІ-2010 в номінації "Оператор телевізійного документального фільму (серіалу)" - Платон Конухов, Олег Кириченко

Scroll To Top